TARSUS BELEDİYESİ BASKETBOL OKULU’NA BÜYÜK İLGİ

Tarsus Belediyesi Mehmet Çelebi Spor tesislerinde yapılan kurslarda, 06-17 yaş arası 70 öğrenci basketbol kursu alıyor.


Tarsus Belediyespor Spor Okulu basketbol kursları ve kayıtları devam ediyor.

Tarsus Belediyesi Mehmet Çelebi Spor tesislerinde yapılan kurslarda, 06-17 yaş arası 70 öğrenci basketbol kursu alıyor.

Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere hafta 2 gün devam eden kurs, yaz dönemi girmesiyle birlikte hafta arasında yapılacak.

Ahmet İlhan, Danyal Soykan, Yasemin Atınç ve Tuğçe İlhan’ın antrenörlüğü yaptığı kursta öğrenciler basketbol öğrenmenin zevkini yaşıyorlar.

Mehmet Çelebi Spor salonunda özellikle velilerin çocuklarını izlemesi için salon içi tribün olması, klimalı, kantin, bekleme salonu ile öğrenciler profesyonel kadroların eşliğinde basketbol öğreniyorlar. 

Tarsus Belediyespor Asbaşkanı Hikmet Avşar, Tarsus’ta ve Türkiye’de basketbol  konusunda üzerilerine düşen görevi yapacaklarını söyledi.

Avşar, “Tarsus Belediyesi olarak spora her zaman büyük önem veriyoruz. Spor seven Belediye başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın desteğiyle Tarsus’ta her spor dalında profesyonel oyuncu yetiştirmek için çalışıyoruz. Bugün burada modern tesiste geleceğin basketbolcularını yetiştiriyoruz. Ben hepsini tebrik ediyorum, başarılı birer basketbolcu olmalarını temenni ediyorum. Bu gençlerin eğitim almalarında gece gündüz çalışan Tarsus belediye sporun bütün yöneticilerine ve teknik kadroya çok teşekkür ediyorum” dedi.